Haberler / Haber Arşivi
“İLKSAN 75.YIL ŞEHİT ÖĞRETMENLER HATIRA ORMANI” FİDAN DİKME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 04.11.2017 A- A A+

     Sandığımızın kuruluşunun 75. yıl dönümü münasebetiyle Şehit eğitim mensuplarımızın aziz hatırasını yaşatmak maksadıyla düzenlemiş olduğumuz “İLKSAN 75.Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimiz 4 Kasım 2017 tarihinde Ankara-İstanbul Otobanı gişelerden 16.km mesafede gerçekleşmiştir.

     “İLKSAN 75.Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ’ın açılış konuşmasının ardından, Müsteşar Yardımcımız Sn. Muhterem KURT ve Danıştay Başsavcımız Sn. Halil YILMAZ günün anlam ve önemi belirten konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir.

     Protokol konuşmalarının ardından;

  • Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ “İLKSAN 75.Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimizi katılımlarıyla şereflendiren Danıştay Başsavcımız Sn. Halil YILMAZ’a,
  • Denetleme Kurulu Başkanımız Sn. Resul DEMİRBAŞ “İLKSAN 75.Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimizi katılımlarıyla şereflendiren Müsteşar Yardımcımız Sn. Muhterem KURT’a,
  • Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Hüseyin TORUN, “İLKSAN 75.Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimize Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sn. İsmail KONCUK adına katılarak bizleri şereflendiren Türk Eğitim- Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Sn. Cengiz KOCAKAPLAN’a, günün hatırası olarak plaketlerini ve İLKSAN Hatıra pulunu takdim etmişlerdir.

     Danıştay Başsavcımız Sn. Halil YILMAZ, Müsteşar Yardımcımız Sn. Muhterem KURT, Türk Eğitim- Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Sn. Cengiz KOCAKAPLAN, Türk Eğitim- Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Sn. Talip GEYLAN, Yönetim Kurulu Başkanımız ve Üyeleri, Denetleme Kurulu Başkanımız ve Üyeleri, İl ve İlçe Temsilcilerimiz, Öğretmenlerimiz, Genel Müdürlük Çalışanlarımız ve diğer konuklarımızın katılımı ile gerçekleşen “İLKSAN 75. Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimizde vatan ve görev aşkı uğruna şehadet mertebesine ulaşan 168 eğitim mensubumuz adına tek tek fidanları dikilmiş ve şehitlerimizin ismi yazan künyeleri  asılmıştır.

     Türk Kızılayı Ankara Şubesinin Törenimize katılan misafirlerimize ikramda bulunmasının ardından Şehitlerimizin aziz hatırası için Bayrak Törenimiz gerçekleştirilmiş olup; 75.Yıl Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı” fidan dikme törenimiz Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ’ ın kapanış ve teşekkür konuşmaları ile sona ermiştir. 

     Fidan dikme törenimize katılarak bizleri onurlandıran Danıştay Başsavcısı Sn. Halil YILMAZ, Müsteşar Yardımcımız Sn. Muhterem KURT, Türk Eğitim- Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Sn. Cengiz KOCAKAPLAN, Türk Eğitim- Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Sn. Talip GEYLAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Denetleme Kurulu Başkanımız ve Üyelerimiz, İl ve İlçe Temsilcilerimiz, Öğretmenlerimiz, Genel Müdürlük Çalışanlarımız ve konuklarımız ile törenimizin gerçekleşmesinde emeği bulunan Ankara Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine, Türk Kızılayı Ankara Şubesi yetkililerine ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine en içten teşekkürlerimizi   sunuyoruz.


BENZER HABERLER
ARA