Haberler / Haber Arşivi
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İLE AKTÜERYAL DENGE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI. 16.11.2018 A- A A+

   Sandığımızın mevcut mali durumunun değerlendirilmesi ve gelecek döneme ilişkin tahmini verilerin hesaplanarak, üyelerimize gelecek dönemde sunulacak karşılıklı ve karşılıksız sosyal yardım kapasitemiz hakkında sonuçlara ulaşılmasını temin maksadı ile Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkanlığı öğretim üyeleri ile ortak değerlendirme toplantısı yapıldı. 

   Genel Müdürlüğümüzde yapılan toplantıya, Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Murat BÜYÜKYAZICI ve Sn. Dr. Yasemin GENÇTÜRK, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Mali Genel Müdür Yardımcımız Murat TEKİN ve Genel Müdürlük ilgili birim yöneticilerimiz katılmıştır.

   Söz konusu toplantıda; Sandığımızın mevcut Aktüeryal Dengesine ilişkin raporlama yapılması, halen yapılan toplu emeklilik ödemesine alternatif olmak ve faydalanıcıya kaydı hayat şartıyla ödenmek üzere “aylık emekli maaşı ödenmesi” uygulamasına geçilmesine ilişkin fayda/maliyet ve uygulanabilirlik raporlamasının yapılması hakkında istişarelerde bulunulmuştur.


BENZER HABERLER
ARA