Haberler / Haber Arşivi
İLKSAN 76 YAŞINDA 14.01.2019 A- A A+

  Ülkemizde kanunla kurulan ilk Sosyal Güvenlik Kurumlarından birisi olan ve tüm İlkokul Öğretmenleri ile Milli Eğitim Bakanlığının taşra teşkilatında çalışan idari personeline, sosyal yardım ve emeklilik ödemelerinde bulunulması amacı ile 13 Ocak 1943 tarihinde 4357 Sayılı kanunla kurulan İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığımızın (İLKSAN’ın) kuruluşunun 76. Yıldönümü münasebetiyle Atamıza Saygı ziyaretinde bulunmak amacıyla Anıtkabir’de tören düzenlenmiştir.

   Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Denetleme Kurulu Başkanımız Sn. Resul DEMİRBAŞ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Hüseyin TORUN ve Sn. Metin ŞEYHOĞLU, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Ankara İl ve İlçe Temsilcilerimiz ile Genel Müdürlük Çalışanlarımızın iştirak ettiği tören Mozole’ye çelenk bırakılması ile başlamış, Saygı Duruşu ve akabinde Anıtkabir Ziyaretçi Defteri’nin Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından imzalanması ile sona  ermiştir.

   Yönetim Kurulu Başkanımız, Anıtkabir Ziyaretçi Defterinde; Atamızın “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”  sözleri ile eğitime; Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona basit bir kütle denir, millet denmez.” sözleri ile de eğitim çalışanlarına verdiği önemi vurgulamış, Yurdumuzun her köşesine Atamızın 1 Kasım 1928’de yakmış olduğu meşaleyi taşıyan, bu meşale ile zihinleri aydınlatan ve yol gösteren eğitim çalışanlarımıza hizmet etmenin gururu içerisinde en derin saygılarını dile getirmiştir.

   Törenin ardından Genel Müdürlüğümüzde Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısında Sandığın 2018 Yılı faaliyetleri ile beklenti analizleri yapılmıştır.

 


BENZER HABERLER
ARA