Haberler / Haber Arşivi
İLKSAN 8. DÖNEM 3. OLAĞAN TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI BAŞLADI. 27.04.2019 A- A A+

  “8.Dönem 3. Olağan Temsilciler Kurulu Toplantısı” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, onun silah arkadaşları, eğitim şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve Osmaniye İl Temsilcimiz Sn. Hatip TANRIÖVER’in yönetiminde İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ'ın açılış konuşması ile başlamıştır.

  Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sn. İbrahim ER’in protokol konuşmasının ardından Geçici Divan Kurulu Üyeliklerine Samsun İl Temsilcimiz Sn. Nazmi KILIÇ, Bolu İl Temsilcimiz Sn. Emine Gül YILMAZDEMİR ile Ordu İl Temsilcimiz Sn. Cemil EPLİ seçilmişlerdir.

  İl Temsilcilerimizden gelen önergenin kabul edilmesi neticesinde Divan Başkanlığına Aydın İl Temsilcimiz Sn. Nail BAYAR, Divan Katip Üyeliklerine Erzurum İl Temsilcimiz Sn. Kerim UÇAR, Adana İl Temsilcimiz Sn. Cihan Zeynep AKTAN ile Samsun İl Temsilcimiz Sn. Leyla ER seçilmişlerdir.

  Eğitim-Sen Genel Merkez Temsilcisi Sn. Şahin BERKİ’nin protokol konuşmalarının ardından Eğitim-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Sn. Bilal ŞENER protokol konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Ali YENİALP’in protokol konuşmalarına müteakip Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sn. Talip GEYLAN protokol konuşmasını gerçekleştirmiş ve İLKSAN Yönetim ve Denetleme Kuruluna şeffaf ve adil çalışmaları, İLKSAN Üyelerinin hak ve menfaatlerini en iyi şekilde temsil etmelerinden dolayı teşekkürlerini iletmişlerdir.

  Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Aktüerya Bilimleri Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Sn. Murat BÜYÜKYAZICI, “Sandığımızca halen Sosyal Güvenlik Kurumu emekli keseneğine esas maaşlarının % 2’si oranında yapılan aidat kesintilerinin, belirli oranlarda arttırılması varsayımı ile Sandık Aktüeryal dengesinin ne şekilde etkileneceğine ve halen yapılan toplu emeklilik ödemesine alternatif olmak ve faydalanıcıya kaydı hayat şartıyla ödenmek üzere “aylık emekli maaşı ödenmesi” uygulamasına geçilmesine ilişkin fayda/maliyet ve uygulanabilirlik yönlerinin incelenmesine ilişkin olarak Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkanlığınca hazırlanan Sandığımızın Aktüerya Raporu ile ilgili sunumlarını gerçekleştirmiş ve akabinde Temsilciler Kurulu Toplantısı 1. Oturumuna ara verilmiştir.


BENZER HABERLER
ARA