Haberler / Haber Arşivi
İLKSAN ŞEHİT EĞİTİMCİLERİ ANMA PROGRAMIMIZIN İLK GÜNKÜ FAALİYETLERİNİ EKİNÖZÜ’NDE GERÇEKLEŞTİRDİK. 29.10.2018 A- A A+

     Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, “İLKSAN 2018 Yılı Şehit Eğitimcileri Anma Etkinlikleri”  kapsamında; Kahramanmaraş İli Ekinözü İlçesini ziyaret etmişlerdir.
      Denetleme Kurulu Başkanımız Sn. Resul DEMİRBAŞ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Hüseyin TORUN, Sn. Metin ŞEYHOĞLU, Denetleme Kurulu Üyemiz Sn. İsa BARIŞ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK,  İLKSAN Temsilcilerimiz ve Genel Müdürlük Yöneticilerimiz, Eğitim Sendikalarının Temsilcilerinin de iştirak ettiği ziyarette, önce Ekinözü Kaymakamlığınca düzenlenen çelenk bırakma törenine katılınmıştır.
Tören’de Ekinözü Kaymakamı Sn. Fatih SAYAR ve Ekinözü Belediye Başkanı Sn. Nursi ÇELEĞEN’in Atatürk Büstüne Çelenk bırakmalarının ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, onun silah arkadaşları, eğitim şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşımız okunmuştur.
     Akabinde Kahramanmaraş/Ekinözü Kaymakamı Sn. Fatih SAYAR makamlarında ziyaret edilmiştir.
    Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ’ın Ekinözü Kaymakamı Sn. Fatih SAYAR’a, Ekinözü Şehitlerimiz Hacı Ömer SERİN, Nurettin ARSLAN ve Aydın YILMAZ’a ait yağlı boya tablo ve 2018 Şehit Eğitimcileri Anma Etkinlikleri anısına yaptırılan tabağı, Denetleme Kurulu Başkanımız Sn. Resul DEMİRBAŞ’ın Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yahya ACER’e 2018 Şehit Eğitimcileri Anma Etkinlikleri anısına yaptırılan tabağı hediye etmelerinin ardından Ekinözü Kaymakamlığı’nca Ekinözü Yunus Emre Ortaokulu’nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine iştirak edilmiştir.
     Tören Cumhuriyetimizin kurucusu   Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, onun silah arkadaşları, eğitim şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlamış, akabinde Ekinözü Kaymakamı Sn. Fatih SAYAR protokol konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir.

    Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ’ın T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen koşuda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etmeleri ve  tüm okulların geçiş törenine müteakip Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sona ermiştir.
     Törenin ardından, Tüm Şehit Öğretmen ve Eğitim Mensuplarımızın ruhuna ithafen Kurumumuzca Ekinözü Merkez Maarif Camii’nde Mevlid-i Şerif ve Yasin-i Şerif okutulmuş, akabinde katılan cemaate Yasin Kitapçığı hediye edilmiştir.
Ekinözü Belediye Başkanı Sn. Nursi ÇELEĞEN’in makamında ziyaret edilip, 2018 Şehit Eğitimcileri Anma Etkinlikleri anısına yaptırılan tabağın hediye edilmesinin ardından 22 Nisan 1996 tarihinde Kahramanmaraş İli, Ekinözü İlçesine bağlı Altun Yaprak İlköğretim Okulunda 23 Nisan kutlamaları için bir araya geldikleri sırada PKK'lı hainlerce şehit edilen Ekinözü Şehitlerimiz Hacı Ömer SERİN, Nurettin ARSLAN ve Aydın YILMAZ kapatılan Altun Yaprak İlköğretim Okulunda anılmıştır.
     Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Ekinözü Kaymakamı Sn. Fatih SAYAR ve Ekinözü Belediye Başkanı Sn. Nursi ÇELEĞEN’in günün anlam ve önemi belirten konuşmalarının ardından, Tüm Şehitlerimizin ruhlarına ithafen dualar okunmuştur.


BENZER HABERLER
ARA