Haberler / Haber Arşivi
İLKSAN TAKSİM KONUKEVİ İÇİN TAKSİMDE BİNA SATIN ALINDI. 04.06.2018 A- A A+

     Sandığımızın 7. Dönem 4. Olağan Temsilciler Kurulunda, Ankara, İstanbul ve İzmir İllerine tedavi ve benzeri maksatlarla gelen üyelerimiz ve yakınlarının uygun şartlarla konaklayabileceği tesislerin yapılması kararı alınmış olup bahse konu karar çerçevesinde Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Kamu Bankalarından arazi ve/veya bina satın alınması için gerekli girişimler başlatılmıştır.

     Yapılan çalışmalar çerçevesinde Şubat ayı itibariyle T.C. Ziraat Bankasından İstanbul Anadolu Yakası Eğitimciler Konukevi yapılması amacı ile Kartal/ Soğanlık binası satın alınmış olup, satın alınan binanın Sosyal Tesis dönüşüm çalışmaları halen devam etmektedir.

   İstanbul Avrupa yakasında yapılan çalışmalar neticesinde ise T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Darülaceze Başkanlığından Taksim/Gümüşsuyu mevkiinde bulunan bina 1 Haziran 2018 tarihi itibari ile satın alınarak Sandık varlıklarına dâhil edilmiştir.

     Satın alınan bina Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gümüşsuyu Binası (Gümüşsuyu Askeri Hastanesi)’ nin hemen karşısında olup Taksim İlkyardım Hastanesine 5 dakika mesafededir. İstanbul’un tüm sağlık tesislerine, havaalanı ve otogara tek vasıta ile ulaşım imkânı bulunan Taksim ve Kabataş’a 5 dakika mesafede olan binamızın Konukevine dönüştürülmesi maksadı gerekli çalışmalar derhal başlatılacaktır.


BENZER HABERLER
ARA