Haberler / Haber Arşivi
KASTAMONU ŞEHİT ÖĞRETMENLER PARKI AÇILDI. 11.09.2019 A- A A+

Eğitim Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak ve unutulmamalarını sağlamak amacıyla; 2019 yılı “Şehit Eğitim Çalışanlarını Anma Programı” kapsamında; İLKSAN Kastamonu Belediyesi işbirliği ile “Şehit Öğretmenler Parkı”nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 
Açılış Törenimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, onun silah arkadaşları, eğitim şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ’ın açılış konuşması ile başlamıştır.

 

Kastamonu Valisi Sn. Yaşar KARADENİZ,  Kastamonu Belediye Başkanı Sn. Op. Dr. R. Galip VİDİNLİOĞLU, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sn. Talip GEYLAN ve Kastamonu Belediye Başkan Yrd. Eski Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet YURT’un protokol konuşmalarının ardından, Şehit Öğretmenler Parkının açılışı gerçekleşmiştir. Şehitlerimizin künyelerinin yazılı olduğu anıt ile vatan ve görev aşkı uğruna şehadet mertebesine ulaşan 168 eğitim mensubumuzun şehadet bilgilerinin yer aldığı resim sergisinin konuklarımızın ziyaretine açılmasına müteakip Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ “Şehit Öğretmenler Parkı” açılışı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan başta Kastamonu Belediyesi olmak üzere bu projede emeği geçen ve bu önemli günümüzde bizlere destek veren herkese en içten teşekkürlerini sunmuşlardır.
 
Şehit Öğretmenler Parkı Açılış Törenine;
 
Telgraf göndererek bizleri onurlandıran,

 

. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sn. Prof. Dr. Edip Semih YALÇIN’a,
 

 

Bizzat katılarak bizleri onurlandıran;
 

. Kastamonu Valisi Sn. Yaşar KARADENİZ’e,
. Kastamonu Belediye Başkanı Sn. Op. Dr.R. Galip VİDİNLİOĞLU’na,
. TES Genel Başkanı Sn. Talip GEYLAN’a,
. TES Genel Başkan Yardımcısı Sn. Cengiz KOCAKAPLAN’a,
. Kastamonu Belediye Başkan Yrd. Sn. Mehmet YURT ve Meclis Üyelerine,
. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Cengiz BAHÇACIOĞLU’na,
. Kastamonu İl Emniyet Müdürü Sn. Metin Turgay KARABULAK’a,
 
Eğitim Sendikalarının Değerli Temsilcileri, Sayın İl ve İlçe Temsilcilerimiz ile tüm konuklarımıza, teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


BENZER HABERLER
ARA