Haberler / Haber Arşivi
SANDIĞIMIZIN KURULUŞUNUN 77. YILDÖNÜMÜNDE DE ATA’MIZA SAYGI ZİYARETİNDE BULUNDUK. 13.01.2020 A- A A+

  Sandığımızın kuruluşunun 77. Yıldönümü münasebetiyle Atamıza Saygı ziyaretinde bulunmak amacıyla Anıtkabir’de tören düzenlenmiştir.

  Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Denetleme Kurulu Başkanımız Sn. Resul DEMİRBAŞ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Hüseyin TORUN ve Sn. Metin ŞEYHOĞLU, Denetleme Kurulu Üyemiz Sn. İsa BARIŞ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Ankara İl ve İlçe Temsilcilerimiz ile Genel Müdürlük Çalışanlarımızın iştirak ettiği tören Mozole’ye çelenk bırakılması ile başlamış, Saygı Duruşu ve akabinde Anıtkabir Ziyaretçi Defteri’nin Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından imzalanması ile sona  ermiştir.

  Yönetim Kurulu Başkanımız, Anıtkabir Ziyaretçi Defterinde; Atamızın “Toplumu gerçek amacına, gerçek mutluluğuna ulaştırmak için iki orduya gerek vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri ulusun geleceğini yoğuran bilim ordusudur. Bu ordulardan her ikisi de aynı derece gerekli, kıymetlidir, her ikisi de hayatidir. Ancak bilim ordusunun kıymet ve kutsallığını anlatmak için şunu söyleyeyim ki, BİLİM ORDUSU, ÖLEN VE ÖLDÜREN BİRİNCİ ORDUYA, NİÇİN ÖLÜP, NİÇİN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ ÖĞRETEN ORDUDUR.” sözleri ile eğitim ve eğitim çalışanlarına verdiği önemi vurgulamış, Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış vatan toprağının, Atamızın ve şehitlerimizin emaneti olduğunun bilinciyle görevlerini ifa eden eğitim çalışanlarımıza bir yıl daha hizmet etmenin gururu ve mutluluğu içerisinde en içten saygılarını dile  getirmiştir.


BENZER HABERLER
ARA