Sosyal Yardım ve Aidat İadeleri İle Üyelerin Aylık Aidat Ödemeleri

Maaştan Kesinti Yolu İle Otomatik Tahsil Edilen Aidat Ödemeleri

 

Sandığımız üyelerinin maaşlarından belirli oranda kesilen aidatlar, Muhasebat Genel Müdürlüğüne bağlı Defterdarlıklar ve Mal Müdürlükleri  tarafından Sandık banka hesaplarına aktarılmaktadır.

 

Manuel Olarak Yapılan Aidat Ödemeleri

 

Sandığımız üyelerinin maaşlarından otomatik olarak tahsil edilemeyen aidatlar hususunda ilgili üyelerimiz İlksan Genel Müdürlüğü’ne bağlı Aidat ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğünden aidat tutarını öğrenerek aidat tutarını Sandık banka hesabına internet bankacılığı ile banka şubeleri veya bankamatikler yolu ile (Akbank T.A.Ş. Ankara Cebeci Şubesi TR…..170006 nolu aidat tahsilatları Sandık hesabına) para yatırarak gerçekleştirebilmektedirler. Manuel ödeme yapmak isteyen üyelerimiz gerek ödeme tutarları gerekse banka bilgileri hakkında Sandığımızın 444 1 943 numaralı çağrı merkezinden, Genel Müdürlüğe bağlı Aidat ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğünden veya www.ilksan.gov.tr internet adresi üye bilgi sistemi üzerinden bilgi edinebilirler.

Manuel aidat ödemesi gerçekleştirmek isteyen üyelerimizin banka dekont açıklamasına muhakkak “T.C. kimlik numaralarını ve ad/soyad bilgilerini” yazdırmaları gerekmektedir. Aksi halde ödeme yapan borçlu üyemiz tespit edilemez ve aidat tahsilatı gerçekleştirilemez.

 

Emekliye Ayrılacak Veya Üyelikten Ayrılırken Sandığa Borcu Olan Üyelerin Durumu

 

Emekliye ayrılan üyelerimizin www.ilksan.gov.tr adresinde bulunan evraklar ile Aidat ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir. Yönetmelik gereği ikraz borcu olan emeklilerimizin emekli yardımlarından mevcut ikraz borçları mahsup edilerek kalan tutar hesaplarına aktarılmaktadır. Fakat ikraz borcu emekli yardımından fazla olan üyelerimizin ise kalan ikraz borcunu İkraz Yönetmeliği’nin 25. Maddesinin 3. Bendi kapsamında ara vermeksizin manuel ödemeye devam etmesi gerekmektedir. Üyelikten ayrılan üyelerimiz için ise aidat iadesi prosedürü emeklilik yardımına benzer şekilde yürütülmektedir.

 

Sosyal Yardım Ve Aidat İadesi Ödemeleri Hesabına Geçmeyen Üyelerimizin Yapması Gerekenler

 

Ödemesi hesabına ulaşmayan üyelerimiz öncelikle hangi hesap numarası ile müracaat ettiyse o hesabı kontrol etmeli, hesap bilgilerini ve başvuruya yazdığı hesap bilgilerini karşılaştırmalı, üyelerimiz muhakkak kendi adına açılmış olan bir İban numarası bildirmeli, yeni evli üyelerimiz bankalarından soyadı güncellemesi yaptırmalıdır. Hesabına ulaşmayan ödemelerden ötürü üyelerimiz Müdürlüğümüze bir dilekçe ile ivedilikle müracaat etmeli ve güncel iban bilgilerini belirtmelidirler.

 

BANKA BİLGİLERİ

Akbank Ankara/Cebeci Şubesi nezdinde kayıtlı masrafsız hesaplarımız:

 

MANUEL İKRAZ TAHSİLAT HESABI              : TR65 0004 6000 1788 8000 1700 04

HUKUK TAHSİLAT HESABI                            : TR13 0004 6000 1788 8000 0903 33

 

Diğer önemli hesaplarımız (Masraflı):

İKRAZ TAHSİLAT HESABI: (Halkbankası Ankara Opera şubesi)    

TR11 0001 2009 4130 0017 0000 04

İKRAZ TAHSİLAT HESABI: (Ziraat Bankası Başkent Şubesi)         

TR78 0001 0016 8306 5822 7853 33

 

 

Not:      

Üyelerimiz adına para yatıran 3. kişiler dekont açıklamasına üye bilgilerini yazdırmalıdır.

Üyelerimizin ikraz ödemesi yaptıklarında banka dekont açıklamasına muhakkak “T.C. kimlik numaralarını ve ad/soyad bilgilerini”yazdırmaları gerekmektedir.

Üyelerimizin aidat ödemesi yaptıklarında banka dekont açıklamasına muhakkak “T.C. kimlik numaralarını ve ad/soyad bilgilerini ve aidat ödemesi” yazdırmaları gerekmektedir.

Üyelerimizin Mahkeme Kararı gereği veya icra dosyası gereği yaptıkları ödemelerde banka dekont açıklamasına muhakkak “Ad/Soyad bilgilerini dava dairesi veya icra müdürlüğü bilgisi ile dosya ve karar numaralarını” yazdırmaları gerekmektedir.

ARA