Kanser Sağlık Destek Yardımı

 

Tüm İLKSAN Üyeleri 28.02.2022 tarihi itibarıyla 15.000 TL nakit ödeme ve asistans sağlık destek hizmetlerini kapsayan, Kanser Sağlık Destek Yardımı sigortası kapsamına alınmıştır.

 

KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI TEMİNAT KAPSAMI

 • Kanser Sağlık Destek Yardımı 15.000 TL Nakit Desteği; 28.02.2022 tarihinden sonra kendilerine Kanser hastalığı teşhisi konulan üyelerimiz için geçerli olacaktır.
 • 28.02.2022 tarihinden önce kendilerine Kanser hastalığı teşhisi konulan üyelerimiz ise dilerlerse Asistans Sağlık Hizmet desteği alabilecektir.
 • İLKSAN Kanser Sağlık Destek Yardımı, Evre 1 ve üzerindeki kanser evrelerini kapsar.(Prostat Kanserinde 1. Evre kapsam dışı, diğer evreler kapsam içindedir.)  
 • Erken evre kanser de denilen birinci evre tümörün küçük olduğu anlamına gelir ve bu evrede tümör, başladığı organla sınırlıdır.

 

KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI KAPSAM DIŞI OLAN TEŞHİSLER ve DURUMLAR

 • Hodgkin (lenf bezi kaynaklı) hastalığının birinci evresi,
 • Melanomlar haricindeki tüm cilt kanserleri,
 • Prostat kanserinin birinci evresi,
 • HIV'ye bağlı ortaya çıkan tümörler.
 • Karsinoma in situ olarak adlandırılan Evre 0 kanser, (Evre sıfır, kanser olmadığını, kanser olma ihtimali taşıyan hücreler olduğunu gösterir.)

Kapsam dâhilinde değildir.

* Sigorta başlangıç tarihinden sonra tanı almış olmak kaydı ile kanser teminatının ödenmesi için herhangi bir bekleme süresi ve/veya muafiyet uygulanmayacaktır. Şu kadar ki; Sigortalının, sigorta teminatının başladığı tarihte sahip olduğu ya da teminatın başladığı tarihten önce kayıtlı bir doktordan tıbbi tavsiye, tedavi veya danışmanlık hizmeti aldığı her türlü durumda kanser teminatı kapsam dışındadır. Ancak, bu üyelere Kanser Tedavisi Destek Paketinden faydalanması sağlanacaktır.

* Teminat, 14 günlük bekleme süresi sonrası geçerlilik kazanır. Bu süre sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı (15.000 TL) sigortalıya tek seferde ödenir.

 

KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI İLETİŞİM VE BİLGİ HATTI

 • 0 850 878 97 89

 

İLKSAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI İLETİŞİM NUMARASI

 • 444 1 943 (Dahili 254/249)

 

KANSER SAĞLIK DESTEK PAKETİ ASİSTANS HİZMETLERİ

 

Prof. Dr. Muayenesi

Üniversite Hastanelerinde çalışmakta olan Profesör/Doçent unvanına sahip anlaşmalı doktorlar tarafından ücretsiz muayene hizmeti verilecektir. Muayeneler özel sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılacaktır. Hastalığa dair tıbbi raporlar üzerinden; önerilen tedavinin 2 nci görüş olarak değerlendirilmesi şeklinde olacaktır.

 

Tıbbi Danışmanlık

Hastaların süreç boyunca tedavi sürecini, tedavisi ile ilgili olası sorunlarını vb. danışabileceği bir hizmettir. Talep alındıktan sonra doktor tarafından müşteri aranarak bilgi verilir.

 

PET/CT Çekimi

Onkoloji hastalarının genel durum ve metastaz kontrolünde uygulanan PET/CT görüntüleme yöntemi için anlaşmalı kurumlarda ücretsiz çekim işlem yılda 1 kez yapılacaktır.

 

Radyoterapi

Profesör Doktor muayenesi sonrasında Radyoterapi görmesi gereken hastaların işlemleri hastaların isteği doğrultusunda en yakın özel Sağlık Hizmet Sunucusunda ücretsiz olarak planlanacak ve işlem gerçekleştirilecektir.

 

Kemoterapi

Sigorta firmasının (Doğa Sigorta) bildireceği özel sağlık kurum ve kuruluşunda ücretsiz kemoterapi uygulaması yapılacaktır.

 

MR-BT Görüntüleme

Düzenli, aralıklarla yapılması gereken MR ve BT görüntüleme işlemleri, Sigorta firmasının (Doğa Sigorta) bildireceği bir sağlık kuruluşundan ücretsiz olarak yılda 1 kez verilecektir.

 

İlaç Organizasyonu

Kemoterapi uygulamaları ve diğer ilaç kullanımlarında organizasyon desteği verilecek ve ilaç bedel hastadan tahsil edilmek suretiyle ihtiyaç duyulan ilaçlar ilgili kuruma ulaştırılacaktır.

 

TALEP EDİLEN BELGELER  

Kanser Teminatı için;

 1. Kanser Sağlık Destek Yardımı Talep Form Dilekçesi için lütfen tıklayınız
 2. Medikal Rapor (Hastanın klinik / medikal öyküsü ve uzman doktorun tanısını içeren raporlar, hastalık tanı tarihini gösterir patoloji raporu ile birlikte)
 3. E-Nabız Kayıtları (Hastalıklarım ekranında sunulan tanı bilgilerinin genel listesi ile mezkûr hastalığa ilişkin detay bilgisinin ekran görüntüleri)
 4. Epikriz/Doktor Raporu
 5. Tetkik Sonuçları
 6. Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Beyanı için lütfen tıklayınız

* Gerekli belgelerin İLKSAN Aidat ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğünün 05300617966 numaralı WhatsApp hattına iletilmesi yeterli olup posta yoluyla gönderilmesine gerek yoktur.

 

 

DİĞER SOSYAL YARDIMLAR
ARA