ARA
Kanser Sağlık Destek Yardımı

 

Tüm İLKSAN Üyeleri 28.02.2022 tarihi itibarıyla nakit ödeme ve asistans sağlık destek hizmetlerini kapsayan, Kanser Sağlık Destek Yardımı sigortası kapsamına alınmıştır.

 

KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI TEMİNAT KAPSAMI

 

KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI KAPSAM DIŞI OLAN TEŞHİSLER ve DURUMLAR

Kapsam dâhilinde değildir.

* Sigorta başlangıç tarihinden sonra tanı almış olmak kaydı ile kanser teminatının ödenmesi için herhangi bir bekleme süresi ve/veya muafiyet uygulanmayacaktır. Şu kadar ki; Sigortalının, sigorta teminatının başladığı tarihte sahip olduğu ya da teminatın başladığı tarihten önce kayıtlı bir doktordan tıbbi tavsiye, tedavi veya danışmanlık hizmeti aldığı her türlü durumda kanser teminatı kapsam dışındadır. Ancak, bu üyelere Kanser Tedavisi Destek Paketinden faydalanması sağlanacaktır.

* Teminat, 14 günlük bekleme süresi sonrası geçerlilik kazanır. Bu süre sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı (15.000 TL) sigortalıya tek seferde ödenir.

 

KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI İLETİŞİM VE BİLGİ HATTI

 

İLKSAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KANSER SAĞLIK DESTEK YARDIMI İLETİŞİM NUMARASI

 

KANSER SAĞLIK DESTEK PAKETİ ASİSTANS HİZMETLERİ

 

Prof. Dr. Muayenesi

Üniversite Hastanelerinde çalışmakta olan Profesör/Doçent unvanına sahip anlaşmalı doktorlar tarafından ücretsiz muayene hizmeti verilecektir. Muayeneler özel sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılacaktır. Hastalığa dair tıbbi raporlar üzerinden; önerilen tedavinin 2 nci görüş olarak değerlendirilmesi şeklinde olacaktır.

 

Tıbbi Danışmanlık

Hastaların süreç boyunca tedavi sürecini, tedavisi ile ilgili olası sorunlarını vb. danışabileceği bir hizmettir. Talep alındıktan sonra doktor tarafından müşteri aranarak bilgi verilir.

 

PET/CT Çekimi

Onkoloji hastalarının genel durum ve metastaz kontrolünde uygulanan PET/CT görüntüleme yöntemi için anlaşmalı kurumlarda ücretsiz çekim işlem yılda 1 kez yapılacaktır.

 

Radyoterapi

Profesör Doktor muayenesi sonrasında Radyoterapi görmesi gereken hastaların işlemleri hastaların isteği doğrultusunda en yakın özel Sağlık Hizmet Sunucusunda ücretsiz olarak planlanacak ve işlem gerçekleştirilecektir.

 

Kemoterapi

Sigorta firmasının (Doğa Sigorta) bildireceği özel sağlık kurum ve kuruluşunda ücretsiz kemoterapi uygulaması yapılacaktır.

 

MR-BT Görüntüleme

Düzenli, aralıklarla yapılması gereken MR ve BT görüntüleme işlemleri, Sigorta firmasının (Doğa Sigorta) bildireceği bir sağlık kuruluşundan ücretsiz olarak yılda 1 kez verilecektir.

 

İlaç Organizasyonu

Kemoterapi uygulamaları ve diğer ilaç kullanımlarında organizasyon desteği verilecek ve ilaç bedel hastadan tahsil edilmek suretiyle ihtiyaç duyulan ilaçlar ilgili kuruma ulaştırılacaktır.

 

TALEP EDİLEN BELGELER  

Kanser Teminatı için;

  1. Kanser Sağlık Destek Yardımı Talep Form Dilekçesi için lütfen tıklayınız
  2. Medikal Rapor (Hastanın klinik / medikal öyküsü ve uzman doktorun tanısını içeren raporlar, hastalık tanı tarihini gösterir patoloji raporu ile birlikte)
  3. e-Nabız Kayıtları (e-Nabız sistemindeki hastalıklarım alanında, tanı ve tarih bilgileri tarih sırası atlanmadan, okunaklı olacak şekilde bilgisayar üzerinden cep telefonu ile ekran görüntüsü alınarak, altta yer alan “daha fazla sonuç göster” butonuna tıklayarak eski tarihli görüntülerle birlikte tüm eski tarihlere kadar olan muayene kayıtları iletilmelidir. Birinci ekran görüntüsünde hangi tarih bitiyorsa ikinci ekran görüntüsü o tarih ile başlamalıdır.)
  4. Düzenlenmiş ise Epikriz/Doktor Raporu
  5. Tetkik Sonuçları
  6. Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Beyanı için lütfen tıklayınız

* Gerekli belgelerin İLKSAN Aidat ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğünün 05300617966 numaralı WhatsApp hattına iletilmesi yeterli olup posta yoluyla gönderilmesine gerek yoktur.

 

 

DİĞER SOSYAL YARDIMLAR
Kanser Sağlık Destek Yardımı
Emekli Yardımı
Malulen Emekli Yardımı
Doğum Yardımı
Evlenme Yardımı
Ölüm Yardımı
Cenaze Yardımı
Şehit Yardımı
Afet Yardımı
Sağlık-Konaklama Yardımı
Nemalı Aidat İadesi
Grup Ferdi Kaza Sigortası